Büyükorhan Çok Programlı Anadolu Lisesi

Mavi Kütüphanelerimiz

Yüzlercesinin 8. kütüphanesi Bursa Büyükorhan Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde... Mavi Kütüphanemiz için bir araya geldiğimiz üye ve gönüllülerden oluşan 30 kişilik bir ekiple iki günde kurulumu bitirdik. Taşımalı eğitim yapılmakta olan lisenin Mavi Kütüphanesi'ne çevresindeki ilk ve ortaokulun da faydalanabilmesi için çeşitli türde, çok sayıda kitap barındıran bir kütüphane kurduk.

8. Mavi Kütüphanemizin içine çocuk kitabı, roman başta olmak üzere gençlerin ders çalışırken yararlanabileceği kaynak ve test kitaplarından oluşan 4 bine yakın kitap yerleştirdik. Ayrıca kütüphanemizin içinde öğrencilerin kullanabilmesi için 3 adet bilgisayarın da gerekli yerleşimini ve ayarlarını yaptık.

Kütüphane kurulumu esnasında öğrencilerle birlikte yeri geldi futbol oynadık, yeri geldi birlikte kütüphane mobilyalarını kurduk. Büyükorhan'da kaldığımız iki gün boyunca öğrenciler bizimle yurtlarını ve yemeklerini paylaştı. 8. Mavi Kütüphanemizin açılışında öğrencilerle birlikte kitap okuma etkinliği düzenledikten sonra yeni kütüphaneler kurmak için Bursadan ayrıldık.