Hakkımızda

Mavi Pusula Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Hakkında
Mavi Pusula Eğitim ve Yardımlaşma Derneği - MAPUDER

Hakkımızda

Mavi Pusula Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (MAPUDER), 2013 yılında tamamı üniversite öğrencisi olan sosyal sorumluluk sahibi gençlerin bir araya gelmesiyle kuruldu. MAPUDER çatısı altında bir çocuğun hayatından yola çıkarak bir toplumu değiştirmenin mümkün olduğu düşüncesi kabul görmektedir. Eğitim hayatlarında yeterli ve eşit imkanlara sahip olmayan öğrencilere ve okullara ulaşmayı amaçlamaktadır.

Sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden MAPUDER üye ve gönüllüleri, öğrenci ve okul yönetimleriyle her zaman doğrudan temas kurmaya çalışır. Faaliyetlerimizin merkezinde “Mavi Kütüphane” projesi yer alırken diğer projelerimizle de çocukların sosyal gelişimlerine yardımcı olmayı hedeflemekteyiz.

Çalışmalarımızı din, dil, ırk ve etnik unsur gözetmeden hiçbir siyasi görüşün destekçisi olmadan “eşitlik” ilkesi doğrultusunda yürütme esasına dayandırmaktayız. Aynı zamanda benimsediğimiz misyon ve vizyon çerçevesinde hareket etmekteyiz. Faaliyetlerimizde, ülkemize değer katan bireyler yetiştirme arzusuyla görev almakta ve bu bilincin aktarıldığı sağduyulu nesiller yetiştirilmesi için önayak olmayı amaçlamaktayız.

MAPUDER olarak, sahip olduğumuz ilkeler ve değerler ile dur durak bilmeden çıktığımız bu yolda, faaliyetlerimizi ülkemizin her noktasında gerçekleştirebilmek için tüm gücümüzle çalışmaya kararlıyız.

Misyonumuz

 Toplumumuzun her kesiminden insanı sosyal sorumluluk bilinci doğrultusunda aynı çatı altında buluşturmak,

 Bağışçı, üye ve gönüllülerimizin desteğiyle okulların ihtiyaçlarını karşılamak,

 Yürüttüğümüz projelerde şeffaf ve dürüst bir tavır sergilemek,

 Yürüttüğümüz eğitim faaliyetlerinde fırsat eşitliği ilkesini benimsemek,

 Ülkemizde yapılan eğitim-öğretim faaliyetlerini daha üst seviyelere getirmek amacıyla çalışmalar yürütmek,

 Otizme, Down sendromuna, zihinsel ve bedensel engelliliğe karşı toplumu bilinçlendirmektir.


Vizyonumuz

Dinamik ve bütünleştirici yapımızla, ülkemiz değerlerine değer katan, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirilmesi için eğitime katkıda bulunmaktır.

Tüzük

Mavi Pusula Eğitim ve Yardımlaşma Derneği tüzüğünü indirmek için Tıklayınız...